“Uskumatu kui häid pilte Sa ikka teed. Kohe eranditult kõik pildid on ilusad ja ägedad. K nagu polekski nutnud kogu aeg ja E ei olekski kogu aeg ringi tormanud. Suur, suur tänu Sulle ikka, et selliseid emotsioone pakud.”

Head sõnad paitavad alati kõrva, aga selle kirja kõrvale tahaks nii väga näidata videomaterjali, kuidas pildistamine vanuses 1+ lastega välja näeb. Üks jookseb ühes suunas, teine pelgab tekitatud olukorda ja klammerdub nuttes ema külge. Mina vehin siia-sinna, selle suunas, kes hetkel midagi kõige huvitavamat teeb. Emad on jooksmisest higised ja ka läbi vahepealsete naljakate hetkede õhkub ikkagi kerget ahastust, et MIKS nad ometi ei võiks koostööd teha ja kas või ÜHEKS hetkeks paigale jääda. No ega ei ole midagi teha. Jookseme ja nutame vahelduva eduga veidi üle tunni. Kuldaväärt hetki pakub vanaisa saabumine, aga see on juba sisse kirjutatud, kui noorim ja vanim põlvkond ühele pildile kokku saab. Poiste päeva päästab ka vanaisa jalutuskepp. Viimased kümme minutit on sellised, kus poiste jaks hakkab ka raugema ja hetkeks nad istuvad isegi kõrvuti. Jesss! Kui kogu eelnev tund tundub lihtsalt tühise rähklemisena, siis äkki nendest viimastest tuleb midagi?! Üritan lohutada, et sessioon läks väga hästi ning materjali on küll ja veel!

Siirad tänusõnad P&P-le selle sessioon eest! Kaamera tagant võin ma targutada küll, aga tänu teie ettevõtlikkusele leian ehk isegi nüüd julgust, et enda 1+ koos ülejäänud perega pildistama viia, sest hoolimata arutust agendast on see üks armsamaid vanuseid ja perioode, mis möödun nii kiiresti.

 

Tegime fotosessiooni Tartu botaanikaaaias, mida olen viimased paar aastat vältinud, aga nüüd taasavastanud. Vahepeal tundus, et midagi uut on seal raske välja mõelda, aga viimati väisatud koolitus õpetas valgust nägema täiesti uues võtmes. Nüüd ajame taga parimat valgust, mitte ilusaimat kohta!

FGF_1392FGF_1511
FGF_1566

FGF_1594FGF_1628FGF_1673FGF_1676FGF_1678FGF_1770FGF_1696FGF_0133FGF_0149FGF_0194FGF_0018aFGF_0073AFGF_0067a