Minu enda pere piltide nappus jääb selle taha, et hirmsasti tahaks ideaalset sessiooni ja võrratuid pilte (suurem laps väiksemat päikeseloojangul kallistamas jne), aga see nõuab korralikku organiseerimist: otsi fotograaf, klapita kuupäevad fotograafi-juuksuri-jumestajaga, vali välja omavahel sobivad ja samas mugavad riided ja leia sessiooniks koht, mis oleks maksimaalselt ilus/looduskaunis/vapustava arhitektuuriga/olulise  tähendusega paik. Lõpuks jääb loota, et ilmateade soosib su pingutusi ja lapsed oma ärkamisi ja uinakuid segi ei aja (tõsiasi: 90% juhtudest niikuinii ajavad) ja on piisavalt puhanud, et paaritunnine sessioon üle elada.

Kogu see ettevõtmine tundub muude toimetuste kõrval nii suur, et muudkui lükkan edasi ja ootan rahulikemaid aegu, mida aasta jooksul veel tulnud ei ole. Selle ootamise keskel on poole-aastases beebist saanud pooleteise-aastane väikelaps, kes oskuste ja olemuse poolest pole poole-aastasega kuidagi võrreldav. Isegi kolme-aastase kasvamine neljaseks paneb imestama. Iga päev imestan, aga ei jäädvusta, sest pole aega selleks ideaalseks sessiooniks, kus kõik oleks oma elu parimas vormis, riietuses või tujus. Igapäevaselt on ju olemas ka telefonipildid, kus mind ennast küll ei ole (seda endlivärki ei oska senimaani), aga lapsed saavad kuidagi jäädvustatud.

Õnneks kohtun vahepeal selliste inimestega nagu Marit. Marit kirjutas mulle nädal varem ja soovis aega peresessiooniks oma teise pulma-aastapäeva hommikul. Juhtumisi aeg klappis, kellaaega täpsustasime õhtu enne ja järgmisel hommikul kell 10 kohtudes (samas pargis, kus kaks aastat tagasi tegime pulmapildid) oli meil 25 minutiga sessioon tehtud. Fotograafina eelistaks alati kauem pildistada (et anda võimalust hetkel ‘tekkida’ ja lastel rohkem üles sulada , aga tegelikkuses – kui pildistamise kõrvalt on vaja ka muud elu elada  – jõuab selle ajaga kõik olulise tehtud. ‘Kõige olulise’ all pean silmas kaadreid sellest, milline teie pere praegusel ajahetkel on ja kui palju see võrreldes viimase korraga on muutunud.

 

 

FGF_6395FGF_6539FGF_6573FGF_6505FGF_6598FGF_6378
FGF_6392