Tiina Villako

Fotograafi tütar, hariduselt filoloog, elukutselt...fotograaf. Käbid-kännud, eks seal omajagu tõtt ole :)
 

Miks Fotograatsia?

"Et kui sa ükskord mehele lähed, ei peaks hakkama kõiki firma-asju ümber nimetama," ütles minu hea sõber K, kui hakkasime mulle 2010. aastal blogi domeeni registreerima. Ja õigus tal oli. Luhtist saigi vahepeal Villako, aga Fotograatsia kannab seitsmendat aastat sama nime. Ja tõekspidamisi.

Alustasin teadmisega, et head fotod on need, mis on tehtud 'loomulikus olekus' ja siira emotsiooniga. 2016. aastal käisin seda teadmist kinnitamas Roberto Valenzuela poseerimiskoolitusel Londonis. Naasesin võidukalt - parimad pildid ongi siirad ja poseerimata! Aga juhuks, kui see pole alati võimalik, võtsin kaasa pagasitäie oskusi, kuidas ka poseeritud poosid võimaluste piires loomulikuks muuta. 

2017. aasta kevadel võtsin ette kahenädalase reisi kahepäevasele koolitusele sellesama Roberto kodulinna Tucsoni, Arizonasse, kus sain kinnitust, et valgus on valgus (tulgu ta päikesest või välklambist). 

Need kaks ülimalt inspireerivat kursust andsid julguse läheneda asjadele lihtsalt ja seda joont püüan ka oma tegemistes rakendada. On sessioone, mida võib ja vahel on vaja raskeks ajada, aga muudel puhkudel piisab lihtsast riietusest, lihtsast kohast, heast valgusest ja lihtsast poosist, et ka loomulik foto.

Tiina Villako

Fotograatsia stuudios soovin pakkuda igale külalisele sellist n-ö butiik-hotelli kogemust: hubane ja samas omanäoline atmosfäär, kus oled alati oodatud. Külalisi mahub korraga vähem, aga seda elamusrikkam on see kogemus. 

Aitan aktiivselt kaasa sessiooni planeerimisele (alates riietusest ja kohavalikust) ja olen abiks, kui vajad abi otsustamaks, kui suures mõõdus ja kuhu seinale valminud pilt kõige paremini passiks.