Tiina Villako

Fotograafi tütar, hariduselt filoloog, elukutselt...fotograaf. Käbid-kännud, eks seal omajagu tõtt ole :)
 

Fotograatsia

Esiteks, miks Fotograatsia? "Et kui sa ükskord mehele lähed, ei peaks hakkama kõiki firma-asju ümber nimetama," ütles minu hea sõber K, kui hakkasime mulle 2010. aastal blogi domeeni registreerima. Ja õigus tal oli. Luhtist saigi vahepeal Villako, aga Fotograatsia kannab seitsmendat aastat sama nime, väärtusi ja tõekspidamisi.

Seitsme aasta eest alustasin oma blogi ja fotondusega teadmises, et head fotod on need, mis on tehtud 'loomulikus olekus' ja mis talletavad päris emotsioone. Idee on lihtne, proovi seda rakendada stuudios, mis oma olemuselt pole meist enamikule loomulik keskkond ega olek. Aga variante siiski on :)

2016 sügisel käisin ühe praeguse aja mõjukaima fotograafi, Roberto Valenzuela poseerimiskoolitusel.  Naasesin võidukalt: sain kinnitust, et  parimad pildid ongi siirad ja poseerimata! Aga juhuks, kui see pole alati võimalik, võtsin kaasa pagasitäie oskusi, kuidas ka poseeritud poosid võimaluste piires loomulikuks muuta. 

Koolituselt saadud teadmised kasvatasid isu ja 2017. aasta kevadel rändasin 5000+ kilomeetrit Roberto teisele koolitusel Arizonasse, Sonora kõrbesse. Tagasi lendasin pagasitäie teadmistega sellest, kuidas kasutada ära igasugust valgust. Olen nüüd julgem ja tean, et südasuve keskpäevane päike (mis tekitab teatavasti tugevaid varje), pole asi, mida karta, vaid ära kasutada. 

Lisaks uutele teadmistele tulin koju julgusega läheneda piltide loomisele veelgi...loomulikumalt. Oma koht on sessioonidel, mis nõuavad suurt planeerimist, aga järjest enam avastan koos oma klientidega, et need erilised kohad ja erakordsed hetked, mida enamik meist piltidel näha soovivad, on meie enda argipäevas olemas. 

STUUDIOST

Fotograatsia stuudio on paraja suurusega (44m2), mõnus ja hubane. Stuudio on üles ehitatud selliselt, et pildistada saab igas nurgas, kasutades vajadusel välke ja võimalusel ka päevavalgust. 

Aitan hea meelega kaasa sessiooni planeerimisele (mida selga panna, mida kaaa võtta, jmt küsimused) ja olen abiks, kui vajad abi otsustamaks, kui suures mõõdus ja kuhu seinale valminud pilt kõige paremini passiks.