Loading

Tiina Villako

Fotograatsia nime tagab peidab ennast endine filoloog ja praegune fotograaf Tiina Villako.

Fotograafi tütrena olen fotoelu elanud juba 30 aastat, esimesed seitse neist kõrvuni naeratusega kaamera ees, viimased kaheksa täiesti praktilistel kaalutlustel kaamera taga. Lasteaia- ja kooliürituste pildistamisest saadud kogemus on osutunud hindamatuks: säriajast ja ava väärtusest kiiremini sai selgeks oluliste üritustega kaasnev vastutus ning oluliste hetkede tabamise keerukus. Viis aastat ülikooli andsid filoloogihariduse, kuid 2009. aasta sügisel jäädvustatud sõbranna pulm osutus pöördelise tähtsusega sündmuseks – 2010. aasta juunis valiti üks neist fotodestportaali Pulmad.ee korraldatud harrastusfotograafide konkursi võitjaks! Vaid loetud minutid enne võidust kuulmist olin lõputöö kaitsmisega seljatanud õpingud ülikoolis. Hetkega sai selgeks edasine suund. Nagu näha, siis tõlkeblogi see siin – it ain’t 🙂

Miks Fotograatsia?

Minu soov on jäädvustada inimesi nii, nagu nad elu ilusatel hetkedel – olgu need igapäevased või natuke erakordsemad – esinevad. Minu jaoks talletab õnnestunud foto selle ilu ja graatsia, mida kannavad endas vahetud ja sundimatud emotsioonid. Fotograatsia.ee on blogi, mille kaudu püüangi jagada sinuga oma katsetusi selliseid hetki tabada. Loodan väga, et leiad põhjust siia lehele ikka korduvalt tagasi tulla ja olen väga rõõmus, kui enda mõtteid ja arvustusi kommentaarides minu ja teistega jagada!

 

Kui varem polnud suuremat soovi, siis nüüd pole lihtsalt mahti olnud kaamera ette sattuda, aga et umbkaudu illustreerida eelnevat kes-ma-olen-kust-ma-tulen jutukest ja anda umbkaudne ettekujutus oma füüsilisest olemusest, kombineerisin selle ülikehva mobiiliülesvõtte väikeseks kollaažiks ühe veidi professionaalse fotoga, mis minust tehtud. Ei ole üleeilne, aga seda rohkem ta väärt on!

0 Comments

Would you like to share your thoughts?

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lisa kommentaar