menuSulge

Sessioonid

Olen ka ise süüdi mõtlemises, et fotosessiooni planeerimine tähendab punase-vaiba ettevalmistust – soeng-jumestus-uus kleit (kui mitte kõigile, siis vähemasti endale) ja paari kilo kaotamist. Kui meiki ja soeng on ühe kõne kaugusel, siis üldine rahulolu enda ja eluga on see, mis sageli pole koheselt lahendatav ja nii siis ootamegi seda ‘õiget aega’, mis tegelikult ongi praegu ja väärt meenutamist sellisena, nagu see on.

 

Milline on stressivaba sessioon on?

Fotograatsia sessioon näeb välja selline, et olles leidnud kõigile sobiva aja, saadan teile mõned näpunäited ja soovitused, kuidas sessiooniks valmistuda, mida võtta kaasa ja kuidas valida riideid. Sessiooni n-ö soojenduseks teen alati mõned n-ö poseeritud pildid – perest koos, lastest koos ja eraldi ning igas võimalikuks kombinatsioonis. Sessiooni teine osa sõltub laste kannatlikkusest – selle nappuse korral lasen neil omasoodu toimetada ja pildistan n-ö vabas vormis. Erinevalt õuesessioonidest on stuudios pildistamisel on jooksuala seintega piiratud, aga lastel tegemist jagub ja pilte saab nende toimetamistest alati. Arvestan iga sessiooni puhul ka piisavalt aega puhkehetkedeks ja söögi- ja snäkipausideks, mis vahel väga ära kuluvad. 

Kas eelistada stuudio- või kodu/õuesessiooni?

Kohavalik sõltub täielikult teie enda eelistustest. Stuudio sobib hästi n-ö puhta taustaga piltide tegemiseks, kus põhirõhk on inimestel. Fotograatsia stuudio paraja suurusega (cá 44 m2) ja võrdlemisi minimalistlik, et oleks võimalik vastavalt vajadusele mitte millestki midagi tekitada. Stuudio sobib peresessiooniks, vastsündinute ja laste jaoks.  Kodu- ja õuesessioonid pakuvad võimalus teha kõik olululised perepildid ja portreed kohas, mis ise on sama oluline kui need, keda pildistatakse. N-ö planeeritud piltide kõrval tekib võimalus dokumenteerida oma elu ja kodu sellisena, nagu see praegu on. Sealjuures ei ole oluline, kui uus, avar või ajakirjavääriline on interjöör – pildile saab jätta täpselt nii vähe või palju kui vaja.

[lydia_testimonial]

Raleigh Photo Co

Serving Arizona & Beyond